o przeczytanych książkach fantastycznych, historycznych i innych, czasami krótko o filmach
Blog > Komentarze do wpisu
The End (?)

Wszystko, co dobre ma swój koniec. Prowadziłem tego bloga przez trzy lata i czuję, że obecnie pisanie o książkach sprawia mi znacznie mniej frajdy niż kiedyś, a opublikowanie nowego wpisu nie daje już takiego poczucia satysfakcji. Uprawianie hobby, które przestaje być przyjemnością, a zaczyna być jedynie przyzwyczajeniem, mija się z celem. Tym bardziej, że ostatnimi czasy stworzenie nowej recenzji zabierało mi za dużo czasu, a momentami i tak nie pozbywałem się wrażenia, że powtarzam pewne utarte zwroty i słowa (takie samo wrażenie mam czytając recenzje wielu innych osób). Między innymi z tych powodów, po dłuższym namyśle, postanowiłem zakończyć swoją sieciową działalność… lub przynajmniej zawiesić ją na czas nieokreślony. Używając terminologii z science fiction: blox przechodzi w stan hibernacji. Oczywiście nadal pozostanę kulturożercą, nastawionym w pierwszej kolejności na bardzo szeroko pojętą fantastykę. Zamierzam czytać znacznie więcej (to komfort czytać tylko dla przyjemności, bez analizowania tekstu i bez sporządzania notatek), odwiedzać ulubione blogi i oglądać nie mniej filmów oraz seriali niż w roku poprzednim.

Na odchodnym: wszystkim szukającym dobrego serialu sf, skierowanego do poważniejszych widzów z całego serca polecam Äkta människor (tytuł polski – Prawdziwi). Dziwne, ale jeszcze nigdzie nie widziałem recenzji tej szwedzkiej produkcji. A szkoda, bo warto rozpowszechniać o niej informacje – jak stwierdził mój znajomy: problemowa fantastyka zawsze jest w cenie. I jeszcze drobna uwaga: o Äkta människor niechaj z miejsca zapomną zwolennicy efekciarstwa rodem z Hollywood… Jak dla mnie – serial bomba!

Pozdrowienia dla blogerskiej braci!

piątek, 31 stycznia 2014, jareckr
Tagi: the end

Polecane wpisy

Komentarze
jane_doe_blog
2014/01/31 17:32:34
Wobec tego miłych doznań kulturalnych bez blogowania:)
-
kaye
2014/01/31 19:42:42
Liczę na to, że to będzie jedynie stan zawieszenia, a nie koniec :) Pozdrawiam! :)
-
Gość: Beata Kobierowska, *.dynamic.chello.pl
2014/01/31 20:44:22
A ja jednak będę czekała na nowe wpisy, bo to bardzo dobry blog :-). Pozdrowienia!
-
jareckr
2014/01/31 21:22:02
@jane doe: Dzięki, na pewno jeszcze nie raz odwiedzę Twój blox.

@kaye: Pewnie sporadycznie będę wrzucał coś na Poltergeista - dzięki ludziom związanym z tym portalem zdobyłem cenne doświadczenia w pisaniu recek.

@Beata: Dziękuję za komplement. Nowe wpisy? Może kiedyś...

Aaaa.... jednak coś o szwedzkim serialu w "polskim" necie opublikowano (oczywiście od początku nie brałem pod uwagę opinii na Filmwebie) . Zainteresowanych odsyłam tu:
gameplay.pl/news.asp?ID=82444
-
Gość: Silaqui, *.inet-siec.pl
2014/02/02 12:32:06
Ostatnio sama zaczęłam odczuwać zmęczenie pisaniem recenzji, ale walczę z tym. No i postanowiłam zamieszczać raz w miesiącu post, który choć z książkami związany, to recenzją nie jest. I to jakoś mi dodaje mocy twórczej :)
-
jareckr
2014/02/02 20:02:11
@ Silaqui: Brakuje mi trochę jakiejś innej działalności np. na polu klubu fantastyki czy czegoś w rodzaju książkowego klubu dyskusyjnego, a że od dłuższego czasu mieszkam w małym mieście na takie frykasy szansy nie ma. Za to co jakiś czas do szkoły, w której uczę panie bibliotekarki zapraszają jakiegoś pisarza.
Od pisania recek robię sobie przerwę, ale od dobrej fantastyki i innych interesujących mnie książek - w żadnym razie.Spis moli